Авторы: Нестеренко Сергей

Якщо Україна хоче мати медицину світового рівня, їй не обійтися без міжнародних контактів. Важливо розуміти, що у цьому ми маємо велику перевагу — впливову закордонну діаспору, значну частку якої складають лікарі.

Чим іноземні лікарі можуть бути корисними Україні? Якого роду проекти з Україною їх цікавлять та якою є їхня мотивація? Чим Україна може посприяти у цих прагненнях?

Для початку пропоную визначити, ким є іноземні лікарі. Існують якнайменше три категорії:
– лікарі з українською освітою, які переїхали за кордон;
– лікарі українського походження, що були народжені в інших країнах та отримали там освіту;
– лікарі без українського коріння, але які прагнуть встановити зв’язки з Україною.

Далі необхідно зрозуміти, чого прагнуть ці іноземні спеціалісти та разом із тим визначити, чого потребує Україна.

Рівень залученості їх в українські проекти вкладається у такий діапазон:
– дехто готовий давати гроші на медичні проекти, а хтось — організовувати та брати в них участь;
– проекти також можуть сягати від участі в освітніх програмах (онлайнові лекції, участь в українських конференціях), перекладу та видання книжок до поїздок в Україну з освітніми та лікувальними місіями;
– для декого проекти з Україною можуть сягати організації бізнесу, включаючи постачання медичного обладнання, організацію приватних клінік і навіть переїзд в Україну для власної клінічної практики.

Мотивація цих людей є темою окремої розмови. Якщо говорити коротко, то, на моє переконання, подібні прагнення є вираженням найвищого рівня піраміди Маслоу. Не ідеалізуючи американську медичну систему, візьмуся стверджувати: вона дає лікарям дуже багато, і це дозволяє їм піднятися на рівень, коли ти прагнеш добра усім людям навколо тебе.

Чи потрібні країні ці проекти? Напевно, так. Отже, слід визначити, чим Україна може допомогти. Неможливо надати одну рекомендацію щодо всіх проектів. Але першим і дуже слушним кроком було би створення в Міністерстві охорони здоров’я відділу (або призначення відповідальної людини), який опікувався би контактами з іноземними лікарями та сприяв організації спільних проектів.

Найперше треба зрозуміти, що наші закордонні фахівці є найбільш надійною ланкою на шляху України до медицини світового рівня.

Бо мало в цьому світі мати переваги. Ними ще треба вміти користуватися.

***

Дивіться також Ставлення держави до професійної еміграції та Чи варто Україні відпускати лікарів за кордон? Про лист із Міністерства охорони здоров’я.

***

Матеріал в російському перекладі можна знайти тут. Оригінал статті на сайті автора.

опубликовано 12/12/2014 15:43
обновлено 16/12/2014
Публицистика

Комментарии

Для того чтобы оставить комментарий, пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.

Скачивайте наши приложения